چگونه در بورس سود کنیم؟

یکی از سوالاتی که معمولا در ذهن افرادی که به تازگی با بازار سرمایه آشنا شده‌اند ایجاد می‌شود این است که دقیقا باید چه کاری انجام بدهیم؟ و چگونه می‌توانیم در بورس سود کنیم؟

در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که در حالت کلی باید شناخت خود را از بازار سرمایه افزایش دهید و پس از آشنایی با روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری و استفاده از کمک مشاوران، مسیر درست را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی بیشتر این موارد می‌پردازیم.

از خدمات مشاوره‌ای استفاده کنید

همه ما معمولا در جنبه‌های مختلف زندگی و در مقاطع مختلف زمانی از مشاوره افراد متخصص استفاده می‌کنیم. به عنوان مثال در دوران تحصیل خود برای کسب موفقیت بیشتر از مشاوران تحصیلی کمک می‌گیریم، برای بهبود وضعیت سلامت ذهنی و جسمانی خود از پزشکان، روانشناسان و کارشناسان تغذیه  کمک می‌گیریم و … . برای فعالیت در بازار سرمایه و کسب سود و حرکت در مسیر درست نیز می‌توانیم از نظر کارشناسان و تحلیل‌گران بازار سرمایه استفاده کنیم.

دانش و آگاهی خود را بالا ببرید

لازمه موفقیت در هر کار و فعالیتی، شناخت کافی از آن است. سرمایه‌گذاری و فعالیت در بازار سرمایه نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر قصد دارید که خودتان به صورت مستقیم به تحلیل و بررسی شرایط و خرید و فروش انواع اوراق بهادار بپردازید، باید با روش‌های تحلیل بازار شامل تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی و همچنین با مباحث تابلوخوانی آشنا شوید. بدیهی است رسیدن به سطح مطلوبی از دانش در این حوزه‌ها و توانایی به کارگیری آن‌ها، به صرف زمان زیادی نیاز دارد. کارگزاری مفید در این راستا همه روزه کلاس‌های آموزشی رایگان و غیر حضوری برگزار می‌کند که می‌توانید به راحتی در آن‌ها شرکت کنید.

با روانشناسی بازار سرمایه آشنا شوید

صرف آشنایی با انواع روش‌های تحلیل بازار برای انجام معاملات کافی نیست. برای اینکه به معامله‌گر موفقی تبدیل شوید و بتوانید در بورس سود کنید، حتما باید با اصول روانشناختی و روانشناسی بازار سرمایه آشنا شوید. علاوه بر این، باید بتوانید هیجانات و احساسات خود را کنترل کنید و در شرایط مختلف، بهترین تصمیم را بگیرید.

از راهکارهای سرمایه‌گذاری غیر مستقیم غافل نشوید

سرمایه‌گذاری مستقیم، تنها راهکار سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه و کسب سود نیست. در صورتی که فرصت کافی برای سرمایه‌گذاری مستقیم ندارید یا علاقه‌ای به این کار ندارید، به صورت غیر مستقیم سرمایه‌گذاری کنید. از جمله راهکارهای سرمایه‌گذاری غیر مستقیم می‌توان به سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه گذاری و استفاده از خدمات سبدگردانی اختصاصی اشاره کرد.

همواره به افرادی که به تازگی با بازار سرمایه آشنا شده‌اند، توصیه می‌شود برای مدیریت هرچه بهتر ریسک و کسب سود متناسب با آن، بخشی از سرمایه خود یا تمام آن را در صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت کارگزاری مفید انواع مختلفی دارند و افراد با سطوح مختلف ریسک‌پذیری، می‌توانند در صندوق یا صندوق‌های دلخواه خود سرمایه‌گذاری کنند.

برای سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری و همچنین خرید و فروش مستقیم انواع اوراق بهادار نیاز است که حتما کد بورسی داشته باشید.

نوشتن دیدگاه